نمایشگاه کامل‌ترین فرصت برای بازاریابی

رییس کل سازمان توسعه تجارات ایران حضور در نمایشگاه‌ها را بهترین و کامل‌ترین فرصت بازاریابی برای ارائه‌کنندگان کالا و خدمات بدور از هرگونه رانت و عدم شفافیت عنوان کرد.

به گزارش شابا به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، حمید صافدل در آیین اختتامیه چهارمین دوره آموزشی مدیریت نمایشگاهی اظهار داشت: نمایشگاه‌ها به عنوان یهترین فرصت برای بازاریابی کالا و خدمات هستند که با توجه به گفتگوی رو در روی طرفین در آنها امکان هرگونه عدم شفافیت را از بین می‌برند.

صافدل ادامه داد: علیرغم پیشرفت‌های صورت‌گرفته در عرصه ارتباطات، نمایشگاه در زمینه بازاریابی هنوز هم جایگاه خود را حفظ نموده است. وی افزود: با توجه به مزایای موجود برای صنعت نمایشگاهی، این پدیده مناسب‌ترین، ارزان‌ترین، آسان‌ترین و اثرگذارترین فرصت بازاریابی است.

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به علاقه ارائه‌دهندگان کالا و خدمات خارج از کشور به حضور در نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران گفت: یا توجه به فرصت آشنایی مناسب ارائه‌دهندگان با علایق و سلایق مصرف‌کنندگان به طور مستقیم در نمایشگاه‌ها، تولیدکنندگان کالا و ارائه‌دهندگان خدمات به حضور نماینده خود در نمایشگاه‌ها اکتفا نکرده و هر ساله شاهد رشد شرکت‌کنندگان خارجی در نمایشگاه‌های بین‌المللی هستیم. وی برگزاری دوره‌های آموزشی و استفاده از تجربیات موفق در صنعت نمایشگاهی را مفید دانست و افزود: سایت نمایشگاه بین‌المللی تهران و صنعت نمایشگاهی بیش از 40 سال در ایران قدمت دارد و از گذشته در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا شناخته شده است که امیدوارم با استفاده بهینه از آموزش و تجربه به جایگاه اصلی خود در منطقه دست یابیم.

منبع : شابا      1390/6/28